perla severního Jadranu

Kudy na Cres

Chorvatsko je oblíbená destinace pro zájezdy autem k moři, mimo jiné i díky přiměřené dojezdnosti. Jednou z krásných destinací je ostrov Cres, na který se specializuje CK Nykar. Pokud jedete do Chorvatska autem, můžete si nechat zajistit ubytování.

Pokud se rozhodnete pro komplexní služby cestovní kanceláře, můžete se spolehnout i na dopravu na Cres luxusními autobusy.

Proč vyrazit na dovolenou autem do Chorvatska?

Cesta autem se vyplatí zejména rodinám s dětmi, které tak mohou ušetřit nemalé prostředky a ještě vzít vše potřebné. Další výhodou cesty autem je časová nezávislost, možnost zastávek po cestě a samozřejmě také doprava po okolí v místě dovolené. Autem také můžete snadno převézt svého zvířecího miláčka.

Jak se dostat autem do Chorvatska?

Nejčastěji se využívá trasa přes Rakousko (Vídeň, Graz) a Slovinsko (Maribor, Ljubjana). V Chorvatsku pokračujete pře Rijeku a Opatiju až do vesnice Brestova, odkud odjíždí trajekt na ostrov Cres.

Celková vzdálenost po této trase je cca 850 Km (z Prahy) a dá se bez problémů zvládnout za 10 hodin. Trajekty provozuje společnost Jadrolinija, na webu lze nalézt aktuální plavební řád, rezervace trajektu předem není nutná. Za dálnice po cestě je nutné platit poplatky, počítejte s dodatečnými náklady cca 1500 Kč za jednosměrnou cestu včetně trajektu.

Zastávky cestou autem do Chorvatska

Cestu autem můžete využít a také zpříjemnit zajímavou zastávkou po cestě. Opuštění dálnice již není v době navigací problém a po cestě se nabízí řada zajímavých míst. Za zmínku určitě stojí například návštěva Vídně či Ljubljany. Pokud vás město neláká, můžete navštívit Plitvická jezera či Postojnou jamu, můžete také vyrazit na menší výlet do přírody, možností je po cestě spousta.

Výlety autem po Chorvatsku

Auto nemusí být jen dopravním prostředkem na místo dovolené, ale umožní vám i delší výlety po okolí. V Chorvatsku se obvykle půjčují skútry, to však není řešením pro rodiny s dětmi. Autem můžete snadno vyrazit na delší výlet a vzít s sebou děti, psa anebo potřebné vybavení pro různé aktivity anebo piknik. Můžete vyrazit také na nedaleký ostrov Krk, na který jezdí z Cresu trajekt.

Tip:

nahoru
Cres Losinj Trail 2020 31. října 2020 — 1. listopadu 2020

CRES & LOŠINJ TRAIL VÍKEND
Dva závody ve dvou dnech na dvou ostrovech

Akce na ostrově Cres pro rok 2020 11. května 2020 — 31. prosince 2020

Vzhledem k aktuální situaci budou akce plánované na ostrově Cres doplňovány postupně.

Cres Losinj Trail 2019 2. listopadu 2019 — 3. listopadu 2019

CRES & LOŠINJ TRAIL VÍKEND
Dva závody ve dvou dnech na dvou ostrovech

více akcí
Počasí