perla severního Jadranu

Koupání

V samotném centru ostrova - Městě Cres je podél promenány množství menších pláží, které v závislosti od vzdálenosti od centra poskytujú ruch i atrakce, ale také vytoužený klid. Za plážovým odpočinkem ale můžete zajít také k vzdálenejším plážím, a to formou lodních výletů.

10

V blízkosti ubytovacích kapacit je volně přístupná pláž s pozvolným přístupem do moře. Vhodná je pro koupání pro děti, seniory i neplavce a je lemovaná zmiňovanou pobřežní promenádou. K dispozici jsou i sprchy se sladkou vodou.

Ve vzdálenější části pláže (asi 15 minut chůze) jsou mezi skalnatými útesy skrytá zákoutí, kde si přijdou na své zdatní plavci i příznivci potápění nebo jiných adrenalinových atrakcí. Na Cresu naleznou svojí pláž také nudisté.

Doslova pohádkové jsou plážičky v odlehlých zátočinách mimo letovisko pod příkrými skalisky, které jsou dostupné pouze z moře. Moře je zde průzračně čisté.

Podél celého členitého pobřeží jsou borové a olivové háje, které poskytují dostatek stínu.

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nahoru
Kulturní večery 1. července 2018 — 30. srpna 2018

Cres Culture Evenings je letní kulturní akce, která propaguje kulturní dědictví města Cres a dělá tak letní noci zábavnějšími. Jedná se o koncerty vážné hudby, koncerty evangelia, které uskutečňují harmonické zpěvové skupiny, muzejní noci a další akce.

Lubenické hudební večery 13. července 2018 — 17. srpna 2018
Divadlo v Pjacetě 15. července 2018 — 22. července 2018

Divadelní hry pro děti i dospělé. Všechny hry začínají v 9 hodin.

více akcí
Počasí
DnesDnes
27Den
23Noc
ZítraZítra
25Den
20Noc
StředaStředa
28Den
23Noc
ČtvrtekČtvrtek
28Den
23Noc
PátekPátek
28Den
23Noc