perla severního Jadranu

Koupání

V samotném centru ostrova - Městě Cres je podél promenány množství menších pláží, které v závislosti od vzdálenosti od centra poskytujú ruch i atrakce, ale také vytoužený klid. Za plážovým odpočinkem ale můžete zajít také k vzdálenejším plážím, a to formou lodních výletů.

10

V blízkosti ubytovacích kapacit je volně přístupná pláž s pozvolným přístupem do moře. Vhodná je pro koupání pro děti, seniory i neplavce a je lemovaná zmiňovanou pobřežní promenádou. K dispozici jsou i sprchy se sladkou vodou.

Ve vzdálenější části pláže (asi 15 minut chůze) jsou mezi skalnatými útesy skrytá zákoutí, kde si přijdou na své zdatní plavci i příznivci potápění nebo jiných adrenalinových atrakcí. Na Cresu naleznou svojí pláž také nudisté.

Doslova pohádkové jsou plážičky v odlehlých zátočinách mimo letovisko pod příkrými skalisky, které jsou dostupné pouze z moře. Moře je zde průzračně čisté.

Podél celého členitého pobřeží jsou borové a olivové háje, které poskytují dostatek stínu.

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nahoru
32. Lubenické hudební večery 16. července 2021 — 30. července 2021

Cyklus pátečních koncertů vážné hudby se koná v prostředí malebné vesnice Lubenice, vzdálené 21 km jihozápadně od města Cresu, ležící na skalním ostrohu 378 m nad mořem.

Výstava Cres - Genius loci 15. června 2021 — 31. července 2021

Výstava fotografií z let 2017 až 2021. Autor Bojana Vuksanović.

Muzeum Cres 15. června 2021 — 15. září 2021

Navštivte muzeum na Cresu. Najdete ho v paláci ARSAN.

více akcí
Počasí